Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
Sala Terrena, múzeum és kincstár címmel látott napvilágot a Szombathelyi Egyházmegye Kincsei című sorozat második füzete, mely a Sala Terrena ismételt megnyitásának a 20. évfordulójára íródott. Mint köztudott a Sala Terrena – a Püspöki Palota földszinti díszterme – Magyarország első régészeti múzeuma volt, melyet az első szombathelyi püspök Szily János alapított a 18. század végén, s amely közgyűjtemény első darabjait azok a feliratos kőemlékek képezték, melyek nagy mennyiségben csak a 18. század végén kerültek napvilágra.
Hosszú leírás:
A szerző e kiadványban – a terjedelmi korlátokat szem előtt tartva – csak a legfontosabb dolgokat ismerteti, azonban szól minden olyan jelentős eseményről, amely a 226 éves terem történetében bekövetkezett. Rövid visszatekintéssel indul az ismertetés a 15. századtól, a római korból származó feliratos kőtöredékek tudatos összegyűjtésének időszaka ez, amelyhez Mátyás király szombathelyi tartózkodásának legendája is kapcsolódik. Majd ezek után kerül sor a 18. század végén megnyílt Sala Terrena bemutatására. A kiadványban felsorakoztatott néhány római kőemlék illusztrációja mellett, sok szép kivitelű fénykép is látható mind a teremről, mind pedig a Dorffmaister-freskókról és az egyik freskó előképét ábrázoló Piranesi-rézkarcról. A szerző nem feledkezett meg a szombathelyi várostörténeti írás kezdeteinek históriájáról sem, és a kiállítóhely későbbi korszakáról, amikor az évtizedeken keresztül az első régiségtárának adott otthont. Csak kevesek számára ismert, hogy az első egyházművészeti kiállítás is a Sala Terrena-ban nyílt meg a 20. század közepén. Az akkori kiállítás szervezője és létrehozója Géfin Gyula szemináriumi rektor, könyvtár-, levéltár-, múzeumigazgató volt. Erről is, s az azt követő időszakról, majd az 1990-ben megnyílt gyűjtemény műkincseiről, és napjaink modern múzeumról annak legújabb látványosságról a 2009-ben megnyílt Brenner János emlék-kiállításról is olvashatnak az érdeklődők.
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom