Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
A Pázmány Péter Művei sorozat harmadik köteteként 2001-ben látott napvilágot az Imádságos könyv szövege. A most megjelent kötet a szövegkiadáshoz készült jegyzeteket tartalmazza CD melléklettel, ami a korábbi kiadások szövegét tartalmazza, beleértve a 2001-es kritikai szövegkiadást is.
Hosszú leírás:
A Pázmány Péter Művei sorozat harmadik köteteként 2001-ben látott napvilágot az Imádságos könyv szövege, a kritikai kiadások szokásától eltérően, de e sorozatra jellemző módon, a jegyzetek nélkül. A jegyzetkötet munkálatainak szakmai irányítását Hargittay Emil sorozatszerkesztő végezte, az elkészült anyagot Gábor Csilla és Szelestei N. Lászó lektorálta. A jegyzetkötet három részből áll, bevezető tanulmányból, a jegyzetekből és a mutatókból. Az első rész a Bevezetés a jegyzetekhez, illetve A Pázmány életében megjelent kiadások ismert példányai fejezeteket tartalmazza. Ezekben általános tudnivalók találhatók a mű létrejöttének körülményeiről, a szerző életében megjelent kiadásokról és a mű utóéletéről. Autopszia alapján részletes leírás olvasható a szerző életében megjelent kiadások valamennyi ma ismert példányáról, különös tekintettel a kézírásos bejegyzésekre. (Bajáki Rita) A jegyzetekből álló rész szintén két fejezetből áll: Szövegkritikai jegyzetek, illetve Tárgyi jegyzetek. A szövegkritikát taglaló fejezetben található egy bevezetés, amely a vonatkozó jegyzetanyagban segíti az eligazodást, egy konkordancia, amely az első négy kiadás párhuzamos helyeit adja közre, s e négy kiadás egybevetésének eredménye, a szövegkritikai apparátus. (Bajáki Rita) A Tárgyi jegyzetek című fejezet szintén tartalmaz egy bevezetést az apparátus elkészítésének elvi és gyakorlati szempontjairól, majd következnek maguk a tárgyi jegyzetek: név- és szómagyarázatok, Pázmány hivatkozásainak feloldása és azonosítása, a latin szövegrészek fordítása, az imádságok forrásai és latin szövege stb. (Bogár Judit) A mutatók összeállítását az a szándék vezette, hogy minél jobban, minél több szempont szerint lehessen használni a kötetet. Ennek megfelelően a szokásos hely- és névmutató, valamint irodalomjegyzék mellett a jegyzetkötet tartalmazza a jegyzetekben előforduló rövidítések jegyzékét, Pázmány rövidítéseinek mutatóját, hivatkozásainak az Imádságos könyvben szereplő nevek és címek szerinti mutatóját, a hivatkozott művek szerzői betűrend szerinti mutatóját, valamint a hivatkozott bibliai könyvek mutatóját is. (Bogár Judit) A jegyzetkötet külön fejezetben tartalmazza az Imádságos könyvvel kapcsolatos bibliográfiai tételeket (Bogár Judit)
Tartalomjegyzék:
1. Bevezetés a jegyzetekhez......................................................................... 5 1.1. Általános tudnivalók ....................................................................... 5 1.2. A mű létrejöttének körülményei, kiadásai és utóélete ..................... 7 1.2.1. A mű létrejöttének körülményei ............................................. 7 1.2.2. A mű kiadásai ......................................................................... 9 1.2.3. A mű utóélete.......................................................................... 13 2. A Pázmány életében megjelent kiadások ismert példányai ..................... 17 3. Szövegkritikai jegyzetek.......................................................................... 29 3.1. Bevezetés a szövegkritikai jegyzetekhez......................................... 29 3.2. A kritikai kiadás sajtóhibái.............................................................. 37 3.3. Általunk emendált sajtóhibák, amelyeket az errata nem tartalmaz . 37 3.4. A négy kiadás oldalszám-konkordanciája ....................................... 38 3.5. Szövegkritikai jegyzetek ................................................................. 53 4. Tárgyi jegyzetek ...................................................................................... 263 4.1. Bevezetés a tárgyi jegyzetekhez...................................................... 263 4.2. Tárgyi jegyzetek.............................................................................. 264 5. Mutatók.................................................................................................... 381 5.1. Rövidítésjegyzékek ......................................................................... 381 5.1.1. A jegyzetekben és mutatókban használt rövidítések............... 381 5.1.2. Pázmány rövidítései és gyakran használt latin kifejezései...... 382 5.1.3. A jegyzetekben rövidítve idézett művek jegyzéke ................. 384 5.2. Pázmány hivatkozásainak jegyzéke ................................................ 397 5.2.1. Pázmány hivatkozásai az Imádságos könyvben szereplő 0.0.0. nevek és címek szerint ............................................................ 397 5.2.2. A Pázmány által hivatkozott művek szerzői betűrend szerint 408 5.3. A hivatkozott bibliai könyvek ......................................................... 419 5.4. Pázmány Péter Imádságos könyvének szakirodalma....................... 422 5.5. Helynévmutató ................................................................................ 426 5.6. Személynévmutató .......................................................................... 428
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom