Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
A két háború közti időszak egyik legnagyobb világsikerű magyar szerzőtől származó könyve kétségtelenül Markovics Rodion SZIBÉRIAI GARNIZON című kollektív riportregénye, melynek szerzője együtt töltötte hadifogoly éveit Bődy Józseffel. Markovics és Bődy beszélgetésének a Szibériai Garnizon-ból vett, napjainkban is nagyon aktuális gondolataival ajánljuk könyvünket az olvasó figyelmébe. “Éppen ezért kérdeztem, hogy tudsz-e oltani? Hogy lásd, hogy ezzel még nincsenek az emberek átültetve. Ezzel nincsenek beoltva. Azt hiszem, az emberiséget nem is lehet oltani. Ennyivel kedvezőbb a növényeknél meg az állatoknál. Itt nem lehet javítani a fajt. Meg kell várni. Az idő kiöli, ami rossz”.
Hosszú leírás:
Bődy József emlékirata bemutatja egy gondolkodó és történelmi perspektívával rendelkező hazafi szemléletét és tapasztalatait a 20. század folyamán. A szerző Vasváron született 1894-ben, ott fejezte be elemi iskolai éveit. A sors fordulata lehetővé tette, hogy Kismartonban végezze középiskolai tanulmányait: ebben az új világban új tudást és szemléletet szerzett, önálló gondolkodása, alkalmazkodási tehetsége és világba tekintő életfelfogása itt alakult ki. Az 1. világháborúban hat évig szolgált, ebből négy évet orosz hadifogságban töltött, ahol személyesen tapasztalta az orosz forradalmak és polgárháború valóságát, történelmi jelentőségét. Kalandos körülmények között került haza 1920-ban. Élettörténete egy olyan folyamat, amely a huszadik század váratlan és kiszámíthatatlan átalakulásához való kapcsolatát jellemezte, azt a törekvését, hogy megtalálja a túlélés és boldogulás lehetőségeit. Annak ellenére, hogy a különböző akadályok próbára tették alkalmazkodó képességét, végig megőrizte önálló gondolkodását és a kihívásokhoz kapcsolódó pozitív emberi és lelki hozzáállását. Kiválóan beszélte a német, angol és orosz nyelveket. A második világháború után kivándorolt Amerikába, azonban európai barátaival és kollégáival állandó kapcsolatot tartott. Feljegyezte gondolatait az 1956 előtti és utáni Európáról és Magyarországról. Figyelemmel kísérte hazája sorsát, tragédiáját. Mindezek a tényezők megjelennek ebben az írásában, mely Magyarország sorsának 20. századi tükörképét hitelesen megvilágítja
Tartalomjegyzék:
TARTALOM
Előszó
Bődy József előszava
1. VASVÁR 1894-1904
2. KISMARTON 1905-1909
3. GYŐR 1909-1913
4. ÖNARCKÉP 1913
5. LAJTAPORDÁNY 1913-1914
6. KATONASÁG 1914-1920
7. A HÁBORU ALATT ÉS UTÁN – ÉRTÉKELÉS
8. TEVÉKENYSÉG ÉS GONDOLATOK, 1920-1926
9. KESZTHELY 1926- 1940
10. A CSALÁD TÁVOZÁSA MAGYARORSZÁGRÓL 1945
11. AMERIKA: JEGYZETEK ÉS TAPASZTALATOK
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom