Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
A mű a posztmodern, posztstrukturalista filozófia, a spekulatív realizmus, valamint a poszthumanizmus teoretikus megközelítésein keresztül egy olyan élményt kíván nyújtani, amely bevezetésként szolgálhat az internet és digitalitás filozófiai diskurzusába.
Hosszú leírás:
Horváth Márk könyvében magyar nyelven elsőként tárja fel a halál és a digitalitás komplex kapcsolatát. Teszi ezt egy olyan filozófiai utazás keretében, amely elhagyott, digitális kísértetek által benépesített internetes oldalakon, felbomló e-maileken, gyászról szóló számítógépes játékok grafikai hibáin, számítógépes vírusokon és a „megrontott vér” tombolásán át egészen a lekapcsolt számítógépes játékok tömeges kihalásáig és Slender Man vérengzéséig vezet. A mű a posztmodern, posztstrukturalista filozófia, a spekulatív realizmus, valamint a poszthumanizmus teoretikus megközelítésein keresztül egy olyan élményt kíván nyújtani, amely bevezetésként szolgálhat az internet és digitalitás filozófiai diskurzusába. Mindezen túl a kötet egy olyan eksztázist is ígér az Olvasónak, amelyben a feltámadást és a teljes megszűnést csupán egy pixel vagy egy digitális kód választja el egymástól.
Tartalomjegyzék:
Előszó Bevezetés: Poszthumán melankólia, sötét ökológia és a hiányzó sírról eltűnő felirat 1. Digitális kísértetek és szellemjárta oldalak 2. Eltűnő e-mailek, széteső levelek és a test felszámolása 3. Sötét foltok egy sírkövön. A dolgok könnyei a The Graveyard című számítógápes játékban 4. Drakularchiválás és skizoid szeletelés. A Visible Human Project 5. Vírusok, férgek és a megrontott vér rettenete 6. Teljes elsötétedés. Tömeges kihalás egy messzi-messzi galaxisban 7. Virtuális, ember nélküli harangjáték. A CataCombo Sound System 8. A halál hipertárgya: a digitális hálózatok inhumanitása 9. Digitális Drakula. A digitalitás mint vértelen vérsízvás és a szív kiszervezése 10. Szétfolyó archívumok és a megőrzés mazochizmusa 11. Virtuális remeték és a digitalitásba való beleveszés. A hikikomori jelenség 12. Slender Man. Egy internet mém horrorkommunikációja 13. Digitális halál, véges kisebbség és a nohhumán poszthumán 14. A halál háromdimenizós arca és a Szahara-szürke hamvak Bibliográfia
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom