Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
Sokféle úton juthatunk Istenhez. Korunkban a Szentlélek a közösségi lelkiség karizmájával ajándékozta meg az emberiséget. Ezen az úton a testvér iránti szeretet által Istennel egyesülhetünk.
Hosszú leírás:
Közösségi lelkiség című sorozatunkban folytatjuk Chiara Lubich előadásainak közlését, melyekben lelkiségének egy-egy alapvető pontját fejti ki. A Hivatásunk a Szeretet, Személyes igen Istennek, valamint Az Élet Igéje után most e kis kötetben a felebaráti szeretetről szóló áttekintést olvashatjuk. Az itt közölt beszédei a hetvenes évek végén hangzottak el a nagy „antropológiai fordulat” idején, amikor az egyház figyelmének középpontjába az ember került. II. János Pál pápa fogalmazza meg ezt az újdonságot Redemptor Hominis c. enciklikájában: „Az Egyház útja az ember, és erre az útra épül minden más út, melyen az Egyháznak járnia kell. Krisztus ugyanis kivétel nélkül minden embert megváltott …” (RH 14). A szerző Jézus a testvérben címmel ezúttal is mély teológiai megalapozottsággal mutatja be a témát az Ó- és az Újszövetségben, az egyházatyák, a szentek és az egyházi tanítóhivatal írásaiban, majd részletesen kitér a Fokoláre Mozgalom tapasztalatára. „Nekünk nincsenek különleges önmegtagadási gyakorlataink – írja – mert a testvér iránti szeretetben – amely feltételezi saját énünk elcsendesülését vagy meghalását – megtaláltuk az utat a bennünk lévő régi ember halálához, hogy az új ember éljen. […] A testvérben Jézus kerül kapcsolatba velem: hol megajándékoz, hol gazdagít, hol ösztönöz, hol megtisztít. Jézus azt akarja, hogy Őt szeressük, neki szolgáljunk a testvérben.” Jézus szavai – „Éhes voltam és ennem adtál” – először a rászorulók, a szegények, a szenvedők felé indították Chiarát és első társait, de hamarosan megértették, hogy minden emberben Jézussal találkozhatunk. Ezzel a szeretettel és tisztelettel közeledtek a mozgalom további fejlődése során azokhoz az emberekhez is, akik nem ismerik Krisztust, más nagy vallások követőihez és a nem istenhívőkhöz. E találkozásoknak a szerző külön fejezetet szentel: a 60-as, 70-es években szerzett első tapasztalatok fényében az egyházi dokumentumok alapján ír a nem keresztények és a nem hívők kapcsolatáról Krisztussal. Az azóta eltelt évtizedekben a Mozgalom ezen alapelveket követve gyümölcsöző kapcsolatokat épített ki zsidó, muszlim, buddhista és hindu közösségekkel is. „Megvalósítani a szeretetet és ezáltal Isten világosságát a világba hozni” – erre hív meg ma is mindenkit XVI. Benedek pápa Deus Caritas est című enciklikájában (DC 39.), és ebben segíthet bennünket a mű, amelyet kezünkben tartunk, mert az egyház tanításának bölcsességével és a szerző saját tapasztalatának lelki mélységével mutatja be az istenszeretet és a felebaráti szeretet kapcsolatát. Az embertárs az út, a kapu, amelyen át kell mennünk, hogy Istennel találkozhassunk – írja –, de micsoda mélységre találhatunk vele! „Mi szerettük Őt egész nap a testvérekben, s íme most Ő szeret bennünket.” Reskovits Ágnes a sorozat szerkesztője
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom