Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
A könyv a 20. eleji konzervativizmusra vonatkozóan a fogalomtisztázás igényével olyan rendszerezési módot javasol, amely különválasztja egymástól a népnemzeti tradicionalizmust és a modern konzervativizmust.
Hosszú leírás:
A századforduló utáni magyar irodalmi életben esztétikai modernség és művészeti konzervativizmus szembenállása aligha vonható kétségbe. Amennyiben az esztétikai modernséghez a művészetek autonómiaigényét, az újdonság iránti fogékonyságot, valamint a fennálló társadalomszervezési formákkal szembeni kritikus viszonyulást kapcsoljuk, akkor a konzervativizmus fő jellemzői mindezek ellentéteként a művészeteknek a (nemzeti) politika alá rendelése, az újítás elutasítása, de legalábbis az újdonsággal szembeni kétely és a tradíció normatív erejének hangsúlyozása lesznek. A könyv a konzervativizmusra vonatkozóan a fogalomtisztázás igényével olyan rendszerezési módot javasol, amely különválasztja egymástól a népnemzeti tradicionalizmust és a modern konzervativizmust. A népnemzeti tradicionalizmus kifejezést annak az irodalomszemléletnek a megnevezésére alkalmazza, amely a 19. század első felében kialakult „nemzeti irodalom”-koncepcióból formálódott, és a század végére az intézményi tekintéllyel megerősített, merev hagyományelvre és egységes nemzetfelfogásra épülő hivatalos irodalmat jelöli. A szerző a modern konzervativizmus képviselői közé a korszerű tudományos műveltséggel rendelkező Horváth Jánost és (nem irodalmárként) Szekfű Gyulát sorolja, akiknek irodalmári, illetve történészi munkája a két világháború közötti nemzeti konzervativizmus ideológiai megalapozását is szolgálta.
Tartalomjegyzék:
Előszó Népnemzeti tradicionalizmusból konzervatív kritika...7 A népnemzeti tradicionalizmus irodalomkritikájának szemléletmódja 1906 előtt...21 A magyar nemzettudat kis-tükre Beöthy Zsolt irodalomtörténeti szintéziséről...35 A vén cigány – irodalomkritikai fénytörésekben...49 Az irodalmi modernség vallásfelekezeti recepciója Magyarországon 1920 előtt...63 Ady Endre költészetének fogadtatása 1908 előtt...75 A Nyugat fogadtatása – 1908...85 A Holnap fogadtatása – 1908–1909...95 A Holnap után – A Holnap új verseinek fogadtatása...107 Két irodalom határán A fiatal Horváth János kritikái a magyar irodalmi modernségről...117 Az irodalom mint a politika tapasztalata a Magyar Figyelő történetének első periódusában (1911–1914)...135 Inter arma Egy „úgynevezett »irodalmi« vita” tanulságai...153 Ellenpróba: Babits és az irodalmi konzervativizmus...169 Kitekintés: Szekfű Gyula Három nemzedéke és a századelő népnemzeti tradicionalizmusának irodalomkritikája...183 Hivatkozott irodalom...197 Névmutató...217
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom