Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Hosszú leírás:
A Debreceni Egyetem Történelmi Intézetében régi hagyománya van a társadalomtörténeti kutatásoknak. Sok évtizeddel ezelőtt Szabó István és tanítványai vizsgálódásaiban a parasztság múltja és a paraszttársadalom kutatása volt a meghatározó. Ez napjainkat is jellemzi, pedig már a tanítványok tanítványai is jeles kutatókká, országosan elismert társadalomtörténészekké váltak. Ugyanakkor a kutatások horizontja kiszélesült. A parasztság mellett más csoportok elemzésére, mezővárosi, városi polgárok, hajdúk és más privilegizált szabad társadalomelemek kutatására is sor került a „debreceni iskolában.” Ez az új horizont mutatkozik meg a jelen kötetben is, amikor a debreceniek egri, nyíregyházi kollégákkal, kolleginákkal és azokkal az erdélyi, szlovákiai barátainkkal, akik már számos más témában is dolgoztak együtt velünk, arra vállalkoztak, hogy különböző tanulmányokban mutassák be a magyar arisztokrácia történetének sokszínűségét, életviszonyainak változásait, viszonyát más társadalmi csoportokhoz.
Tartalomjegyzék:
-BÁRÁNY ATTILA: A fejedelmi lovagrendek hatása a magyar bárói társadalomban a 15. században -BOGDÁNDI ZSOLT: Szentegyedi Somlyai Gergely deákról -DÁNÉ VERONKA: „országúl választottuk … directorrá” Kolozsvári János deák fiscalis director életútja (1549–1610) - VINKLER BÁLINT: A magyar arisztokrácia lengyelországi borkereskedelme a 16. század végén (Pethő Gáspár és Albert Walders krakkói polgár perének tanulságai) - JENEY-TÓTH ANNAMÁRIA: Udvari előkelők Báthory Gábor fejedelemsége idején a kolozsvári számadások tükrében - MÁTYÁS-RAUSCH PETRA: Thurzó György nádor szerepe a szatmári Herberstein birtokok restitúciójában (1610–1615) -GÁLFI EMŐKE: Bethlen Gábor hitelezője, Ajtonyi Jakab deák - KÓNYA ANNAMÁRIA: Az arisztokrácia szerepe Zemplén vármegye reformációjában - PAPP KLÁRA: Egy 18. századi erdélyi hagyaték - KÓNYA PÉTER: A főúri majorságok a Zemplén (és az Ung) vármegyei mezővárosokban a 17–18. században - IFJ. BARTA JÁNOS: A hegyaljai szőlőbirtokok vonzáskörzete - OROSZ ISTVÁN: Extraneus arisztokrata szőlőbirtokosok Tokaj-Hegyalján a 19. században -KOVÁCS KISS GYÖNGY: Kultúratámogatás, mint mentalitásfaktor báró Kemény Simonnál - VELKEY FERENC: „Most inkább csak a qualitásra, mint quantitásra kell törekedni.” Vizsgálati szempontok a (pesti) Nemzeti Kaszinó társadalomtörténetéhez -ZSOLDOS ILDIKÓ: Két arisztokrata karrierút a hosszú 19. századból -BALLABÁS DÁNIEL: A főrendiházi reform és a főrendek generációi -EGYED ÁKOS: Az erdélyi arisztokrácia birtokviszonyairól a 19. század végén -PÜSKI LEVENTE: Az Andrássy család tiszadobi hitbizományának kálváriája - PÁL JUDIT: Az erdélyi arisztokrácia felszámolása az emlékezet tükrében - KÉPMELLÉKLETEK
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom