Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
A szerző a teológiai exegézis kimagasló képviselője. Könyvében azt a kérdést vizsgálja, hogy a négy evangélista hogyan értelmezte ill. olvasta Jézus Krisztus életét és halálát Izráel szent könyvének (Héber Biblia, Ószövetség) fényében. Az ún. „behelyettesítő”, szuperszesszionista szemléletet ugyanúgy elutasítja, mint a Biblia dekrisztianizálására irányuló, tudományosnak mutatkozó történeti törekvéseket. Ezek helyett hangsúlyozza: akkor olvassuk helyesen a Szentírást, ha azt az evangélisták szemén keresztül olvassuk, és a négy evangélista többszólamú tanúságtételét, mint egyfajta polifóniát hallgatjuk. Csak az evangélium értő olvasása után fedezhetjük fel az Ószövetség Újszövetségre utaló motívumait, lelki rezdüléseit. Csak az Új fényében láthatjuk meg az Óban az Új előképét.
Hosszú leírás:
„Richard Hays könyvei azt az alapvető belátást erősítik bennem, hogy Isten Igéje párbeszédet kezdeményezett. Azokkal, akik a szent iratokat leírták, és azokkal is, akik ezen iratok olvasói. Hays azonban mélyebbre nézett annál, amit fogalmi gondolkodásnak szoktunk hívni: az intertextualitás gondolatkörével végső soron azt vizsgálja, hogyan szólal meg az Igében a még kimondatlan, hogyan szólítja ma is "mélység a mélységet". (Martos Levente Balázs r.k. teológus, a Központi Szeminárium rektora) „Richard B. Hays könyvének fő tézise vitát kockáztat, mert egyrészt igazhitűnek gondolt, másrészt tudományosnak vélt előítéleteket foszlat. De leginkább érzékeny olvasásra tanít: együtt-olvasni az evangéliumokat Jézus Krisztus istenségének fényében.” (Szabó István ref. püspök, egyetemi tanár) „Richard B. Hays markáns és határozott hangja az elmúlt évtizedek Újszövetség-kutatásának, aki sokakat inspirált arra, hogy lezártnak gondolt hermeneutikai és írásmagyarázati utakat újranyissanak, és újra meghallgassák a teológiatörténet megcáfoltnak gondolt, de valójában csak elfeledett bibliamagyarázóit. A visszafelé olvasott Biblia valójában mindannyiunkat előbbre visz az ige megértésében” (Pecsuk Ottó ref. egyetemi docens, a Magyar Bibliatársulat főtitkára) „Nagyon jónak, hiánypótlónak tartom a kötetet. A történetkritika, mint módszertan, mára elfáradt, elgépiesedett, a modernkedő irányzatok pedig képtelenek pótolni az egészséges igemagyarázat igényét. Vissza kell térnünk a szöveghez: Hays segít minket ezen az úton.” (Bácskai Károly ev. egyetemi docens)
Tartalomjegyzék:
Intertextualitás, allúzió, teológiai értelmezés, visszafelé olvasás 5 Bevezetés Hays könyvének olvasásához (FabinyTibor) Előszó 21 1.
„A Jászol melyben Krisztus fekszik” 38 Izráel szent iratainak figurális olvasata 2.
A titok megfejtése 62 A Szentírás Márk olvasatában 3.
Az átváltoztatott Tóra 85 A Szentírás Máté olvasatában 4.
Aki megváltja Izráelt 110 A Szentírás Lukács olvasatában 5.
Az átlényegült templom 139 A Szentírás János olvasatában 6.
A retrospektív olvasás 163 Az evangéliumok által formált hermeneutika kihívásai Köszönetnyilvánítás 184 Függelék Kilenc tézis a Szentírás értelmezéséről 185 Bibliográfia 191 Szöveghelyek mutatója 199
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom