Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
AZ ELTE BERZSENYI DÁNIEL PEDAGÓGUSKÉPZŐ KÖZPONTJA MAGYAR IRODALOMTUDOMÁNYI TANSZÉKE ALAPÍTÁSÁNAK 50. ÉVFORDULÓJA TISZTELETÉRE Kötetünket elsősorban azok számára írtuk és állítottuk össze, akik a magyar nyelv és irodalom tantárgy elhivatott tolmácsolói – vagy szeretnének a közeljövőben azok lenni.
Hosszú leírás:
A kötet alkotói az ELTE szombathelyi, Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központjának oktatói, illetve volt hallgatói. Előbbiek évtizedek óta fáradoznak azon, hogy a nálunk végző pedagógusok hasznosítható tudással lépjenek be a szakmába. Volt diákjaink pedig azzal a szándékkal alkotnak ezen a pályán – vagy annak közelében – még ma is, mert szintén hisznek a betű és a szó lélekemelő szépségében és gyógyító erejében. E tanszék alapításának 50. évfordulóját ünnepli ez a könyv. Azzal a hittel és bizalommal készült, hogy szerkesztője, aki lassan átadni készül a stafétabotot utódainak, olyan elgondolások mentén lehetett részese az itt folyó munkának közel négy évtizeden keresztül, amely a nyugat-dunántúli régió magyartanárainak gondolkodását immár felismerhetővé teszi. Mert mi, akik itt dolgoz(t)unk, mindig hittünk abban, hogy egyszer majd lesz „szombathelyi iskola”.
Tartalomjegyzék:
Előszó 5 FŰZFA BALÁZS: Kánonok (h)arca. Irodalomta(la)nítás Magyarországon 1978–2020 között 7 BARTÁK BALÁZS: A mélység démona, avagy a referencialitás Kerberosza 27 GODA IMRE: Rendhagyó „etűd” a modern vallomáslíra indulásából. Csokonai Vitéz Mihály: A reményhez 42 FŰZFA BALÁZS: A populáris regiszter remekműve? Petőfi Sándor: Szeptember végén 46 GODA IMRE: A Toldi struktúrájáról. Műhelytanulmány 58 SCHILLER ERZSÉBET: Anton Csehov: Cseresznyéskert – Meggyeskert. Elemző közelítések tanárok számára 75 CZETTER IBOLYA: A „megkötöttség” vagy a távozás verse? Ambivalenciák és paradoxonok Ady Endre Sípja régi babonának című versében 104 STURM LÁSZLÓ: Krúdy Gyula: Tél 123 STURM LÁSZLÓ: A vég előtti idő szépsége. Móricz Zsigmond: A kis vereshajú 132 BARTÁK BALÁZS: Árvák analízisben. József Attila és Gregory Corso 153 LÁNG GUSZTÁV: Szerep és identitás Radnóti Miklós költészetében, avagy útban az eclogákhoz 160 LÁNG GUSZTÁV: Radnóti Miklós eclogái 172 SCHILLER ERZSÉBET: A „költőfeleség” és néhány Radnóti-vers. Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni: Napló 1935–1946 191 SÁRKÖZI BALÁZS: Pilinszky, a Nat és a késő modernség 203 CZETTER IBOLYA: A nyelvváltozatok stilisztikai szerepe Székely Csaba Vitéz Mihály című komikus történelmi tragédiájában 219 SÁGHY MIKLÓS: „Békésebb, boldogabb képet festeni se lehet.” Örkény István Tóték című regényének megfilmesítéséről 249 NAGY ANNA: Multimedialitás a kortárs művészetben 270 ROZMÁN KRISTÓF: Versmondás az irodalomórán 293 TÖRÖK László Dafti: Theodore Roethke: Apám valcere – versfeldogozás a dráma eszközeivel 319 VARGA RICHÁRD: Versmegzenésítés az irodalomórán 300 BECK ZOLTÁN: Képzelt beszélgetés a kortárs irodalom és popzene között 330
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom