Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
Vörös Ferenc legújabb könyve a magyar nyelvterület peremeinek nyelvi világába, a határon túli magyarság névhasználatának vizsgálatába kalauzolja el az Olvasót. Olyan kérdésekről esik szó a kötetben, hogy miképpen befolyásolták a határon túli magyarok névhasználatát a 20. századi történelmi változások, milyen különbségek figyelhetők meg az egyes régiók között, miért fontos a nevek vizsgálata a nyelvpolitika számára.
Hosszú leírás:
A kötet a 20. században az anyaországtól kényszerűen elszakadt határon túli magyarság névhasználatáról sokszempontú és részletes ismertetést nyújt az érdeklődők számára, sok esetben a név- és nyelvpolitikai szempontok középpontba állításával, máskor pedig a történeti és jelenkori családnevek nyelvészeti-nyelvföldrajzi elemzésével. A szerző kutatásai elsősorban a történeti és jelenkori családnevek nyelvföldrajzi vizsgálatához, a kontaktológiához és a szociolingvisztikához kapcsolódnak. A családnevek kutatásában rendszerint felhasználja az 1720-as országos összeírás, valamint a 2009-es magyarországi családnevek állományának nyelvföldrajzi tanulságait. A szerző a kötetben a felsőpulyai, felsőőri (Burgenland) és rétfalu(s)i (Horvátország) kutatásait is ismerteti.
Tartalomjegyzék:
Előszó 9 Nyugat-magyarországi és burgenlandi családnevek a történeti nyelvföldrajz nézőpontjából 13 Családnév-regionalizmusok a 18. század eleji Magyar Királyság nyugati térségéből 51 A felsőpulyai magyarságról az ezredforduló után két évtizeddel 77 Népességmozgás modellálása történeti és jelenkori családnévföldrajzi térképlapok alapján 93 Névhasználati motivációk a Kárpát-medencei magyar nyelvterület külső régióiban 133 Az Erdélyi szótörténeti tár és a családnévföldrajzi kutatások kapcsolódási pontjai 153 Államnyelvűsített kárpátaljai személyneveink kálváriája a 20. és 21. században 183 Peremvidéki családnév-etimológiák nyelvföldrajzáról 195 Horvátországi magyarok a huszonnegyedik órában 215 Kárpát-medencei névpolitikai seregszámla 233 Miről vallanak a kelet-szlavóniai Rétfalu hajdani családnevei? 281 Melyik maradjon: a hit vagy a nyelv? 317
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom